Понад 2 тисячі працюючих жінок Сумщини перебували у декретній відпустці упродовж 2021 року. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало для них понад 80 мільйонів гривень допомог по вагітності та пологах.

За минулий рік середній розмір декретної допомоги від управління  склав 35,2 тисячі гривень. Це на 19,6% більше, ніж упродовж 2020 року.

Загалом в Україні упродовж 2021 року у декретній відпустці перебувало більше 125 тисяч працюючих жінок. Для них Фонд соціального страхування України профінансував понад 5 мільярдів гривень допомог по вагітності та пологах.

Детальніше: НА СУМЩИНІ СЕРЕДНІЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ СКЛАВ ПОНАД 35 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Заступник голови Сумської облдержадміністрації Олег КЛИМЕНЧУКОВ проінспектував хід робіт із капітального ремонту (термомодернізації) опорного закладу «Комишанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» в с. Комиші Охтирського району

Як повідомив Олег Клименчуков, загальна кошторисна вартість будівельних робіт станом на сьогодні складає 40,4 млн грн. Фінансування об’єкта здійснюється за рахунок субвенції на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери та коштів місцевого бюджету. Будівельні роботи розпочато у грудні 2021 року. Наразі освоєно коштів платників податків на суму 12,1 млн грн, із них 10,9 – державний бюджет та 1,2 млн – місцевий бюджет.

«Капітальний ремонт цієї школи є прикладом потужної співпраці Сумської облдержадміністрації, народних депутатів та громади. У школі проводяться роботи з утеплення приміщення, заміни вікон, внутрішні роботи, – повідомив заступник голови облдержадміністрації. – По суті ми маємо комплексну модернізацію, осучаснення цього закладу. Діти отримають максимально зручну, комфортну школу, в якій вони навчатимуться із задоволенням. Закінчення робіт з капітального ремонту школи планується до кінця цього року».

Детальніше: ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО НА СУМЩИНІ: В ОХТИРСЬКОМУ РАЙОНІ КАПІТАЛЬНО РЕМОНТУЄТЬСЯ ОПОРНА ШКОЛА

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ

БУСТЕРНА ДОЗА ВАКЦИНИ ПРОТИ СOVID-19

Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується

 

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ БУСТЕРНУ ДОЗУ ВАКЦИНИ

 

Особа з інвалідністю, законний представник дитини з інвалідністю може не виходячи з дому подати документи необхідні для взяття на облік та забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) через електронний кабінет в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ).

Сервіс «Електронний кабінет особи з інвалідністю» дає можливість онлайн взаємодії особи з державними органами, а саме – для онлайн подачі заяв з пакетом документів на забезпечення технічними та іншими  засобами реабілітації, перегляду стану опрацювання зазначених заяв в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, вибору підприємства та інше.

Детальніше: ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ – ШВИДКО ТА ЗРУЧНО

Охтирська ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що з 1 січня 2022 року, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», Державною казначейською службою України змінені реквізити бюджетних рахунків для зарахування надходжень до державного бюджету та окремих рахунків для зарахування платежів до місцевих бюджетів.

Інформація щодо актуальних реквізитів бюджетних рахунків для сплати платежів до бюджету у 2022 році розміщена на вебсторінці Головного управління ДПС у Сумській області за посиланням  https://sumy.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Звертаємо увагу, що кошти, сплачені  платниками на бюджетні рахунки, які діяли до 1 січня 2022 року, не будуть зараховуватися Казначейством до бюджету та повертатимуться платникам для уточнення реквізитів.

Охтирська ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області

Шановні жителі громади! Дорогі земляки!

Сердечно вітаю Вас із Новим роком та Різдвом Христовим!

У новий рік ми входимо із новими сподіваннями – на добрі зміни, на краще життя для себе та своєї родини, для своєї рідної землі. Чи справдяться наші сподівання – залежить, передусім, від кожного з нас – від нашої відповідальності, життєвої позиції, розуму, щоденної кропіткої праці.

Нехай же новорічні та різдвяні свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому.

Зичу Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя!

Бажаю гарного настрою і любові, нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача! З Новим 2022 роком!

                                                                                     З повагою, голова Комишанської сільської ради   Сергій ПАВЛЕНКО

Шановні жителі громади !

Від щирого серця вітаю вас з Днем Святого Миколая Чудотворця – світлим і радісним святом. В цей день кожен з нас вірить в маленьке диво та молиться про здійснення найзаповітніших мрій. Нехай Святий Миколай принесе на Україну мир та злагоду, добробут і натхнення для кожного! Нехай Боже благословення не омине жодної родини, а сяйво мудрості та любові засяє у кожній душі! Зі святом, дорогі земляки!

З повагою, голова Комишанської сільської ради   Сергій ПАВЛЕНКО

З 1 грудня 2021 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 379 гривень до 2 481 гривні.

Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.

Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 1 грудня цього року, розмір допомоги складе:

Детальніше: ЗРІС ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ – ЗБІЛЬШИЛИСЬ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ

           Шановні працівники органів місцевого самоврядування, депутати рад, активісти самоврядних органів!

           Щиро вітаю Вас з професійним святом — Днем місцевого самоврядування в Україні!

          З нагоди свята висловлюю вдячність усім працівникам органів місцевого самоврядування за сумлінну і самовіддану працю, за високий професіоналізм, компетентність та відповідальність, активну громадську позицію у розбудові нашої громади.

          Бажаю від щирого серця — усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їхні запити та інтереси, міцного здоров’я, великого щастя, нових здобутків у роботі, родинного затишку та здійснення всіх Ваших життєвих мрій і сподівань.

        Нехай цей святковий день додасть всім нам натхнення і наполегливості у спільній справі подальшого розвитку  громади, зміцненню авторитету нашої держави в європейській спільноті і у всьому демократичному світі!

                                                                                   З повагою, голова Комишанської сільської ради   Сергій ПАВЛЕНКО

Шановні працівники сільського господарства!

Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем працівників сільського господарства! 

Це день, коли ми віддаємо данину пошани людям, що взяли на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на землі і годувати країну. Адже з маленького хлібного зернятка починається потужність і сила нашої держави. Ваша праця свята і благородна, вона безперервна, як саме життя.   

Завдяки вашій хазяйновитості, людським зусиллям, знанням і наполегливості живе село, розвивається сільське господарство, яке являється визначною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання. Ваші працьовиті руки, природна мудрість, ваше серце і багатий досвід живлять українську ниву, стверджуючи істину: якщо є урожай, то у народі мир і спокій.

Низький уклін всім вам за хліб на столах, за самовіддану працю і вірність обраній справі!

                                                                                         З повагою, голова Комишанської сільської ради   Сергій ПАВЛЕНКО

Шановні жителі  громади! 

 21 листопада, ми відзначаємо День Гідності та Свободи, вшановуваємо  громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави. Цей день є символом двох революцій, які змінили Україну, назавжди закарбувалися в її історії та  стали беззаперечним доказом відродження єдиної,  соборної та незалежної держави. У День Гідності та Свободи ми вшановуємо пам`ять Героїв Небесної Сотні, вклоняємося всім захисникам  української державності, бійцям-патріотам, які беруть участь у війні на Сході України, всім, хто власним життям та своїми вчинками демонструють бажання українців жити у вільній,  демократичній державі.

Вітаю всіх з Днем Гідності і Свободи, зичу міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сил та наснаги в усіх ваших справах. Нехай для кожного з вас свобода й гідність будуть життєвими  принципами, а не просто словами. Нехай любов до Вітчизни єднає нас у боротьбі за право на світле майбутнє для нас і наших нащадків.

                                                                                 З повагою, голова Комишанської сільської ради   Сергій ПАВЛЕНКО

 

 

 
 

42721, Сумська область, Охтирський район, с.Комиші, вул.Київська,1      тел.: +38-05446-7-92-17          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА