Шановні громадяни!

 

 24 лютого 2021 року з 15-00 до 17-00 години за телефоном         05446 3-10-45 відбудеться сеанс телефонного зв’язку “Гаряча лінія” з начальником Охтирського відділу податків і зборів фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Сумській області Ольгою Сич з питань  декларування доходів громадян.

Охтирський сектор організації роботи

Ш

Шановні жителі громади!

Сьгодні – Міжнародний день рідної мови, свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили і залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Наша рідна мова – важливий чинник самовизначення українського народу, надійна основа розвику країни.

Вітаїмо всіх з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!

З повагою, голова Комишанської сільської ради        Сергій ПАВЛЕНКО

ановні жителі громади!

Сьгодні – Міжнародний день рідної мови, свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили і залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Наша рідна мова – важливий чинник самовизначення українського народу, надійна основа розвику країни.

Вітаїмо всіх з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!

З повагою, голова Комишанської сільської ради        Сергій ПАВЛЕНКО

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

 З метою підвищення обізнаності не тільки громадян України, а й іноземців щодо державних послуг, які можна отримати в Україні, Мінцифри запровадило Гід з державних послуг, що розміщується на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг «Портал Дія» та доступний за посиланням: https://guide.diia.gov.ua/.

 Гід з державних послуг – це єдиний офіційний ресурс, який містить інформацію про всі державні послуги в Україні, що надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Інформація на Гіді державних послуг є актуальною та такою, що відповідає чинному законодавству України.

 

 15 лютого українці  відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.   Пам'ятну дату було встановлено згідно з указом (№180/2004 від 11 лютого 2004 року) президента України Леоніда Кучми, і вона є щорічною.  Її обрали не випадково. Саме цього дня відзначали річницю завершення виведення радянських військ із Афганістану.

Прийнято вважати Другу світову війну найкровопролитнішою у новітній історії світу. Але після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь ще  у 24 локальних  війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони також виконували, так званий, "інтернаціональний" обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих" точках.

Детальніше: День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

У зв’язку з активізацією циклону над півднем України до кінця доби 27 січня та протягом доби 28 січня в Одеській, Миколаївській областях надзвичайний сніг (приріст снігового покриву 30-40 см), посилення швидкості вітру до 15-20 м/с, сильна хуртовина, снігові замети, налипання мокрого снігу (ІІІ рівень небезпечності, червоний); в Кіровоградській області сильний мокрий сніг (приріст снігового покриву 20-30 см), налипання мокрого снігу (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий); в Черкаській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях значний мокрий сніг (приріст снігового покриву 10-15 см), налипання мокрого снігу (І рівень небезпечності, жовтий); на дорогах ожеледиця.

Враховуючи кризову ситуацію, яка склалась внаслідок пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 та запровадження обмежувальних заходів для запобігання поширенню та протидії коронавірусу, підвищення цін на електроенергію і тарифів на постачання природного газу викликало невдоволення українського суспільства. На території України відбулися масові акції протестів та мітинги стосовно стрімкого підвищення тарифів для  населення.

Беручи до уваги ситуацію,  народним депутатом України по одномандатному виборчому окрузі №162   Миколою ЗАДОРОЖНІМ в межах визначених повноважень, було надіслано відповідні звернення до Кабінету Міністрів України та представників профільних відомств щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на енергоносії та послуги розподілу природного газу, недопущення їх безпідставного зростання, захисту прав та інтересів побутових споживачів. Слід зазначити, що за результатами перемовин народних депутатів з Прем’єр-міністром України Д.А. Шмигалєм, представниками Міненерго та Нафтогазу було досягнуто окремих домовленостей щодо якнайшвидшого ухвалення низки управлінських рішень, які сприятимуть встановленню справедливих цін на газ та врегулюванню кризової ситуації на енергетичному ринку України.

Детальніше: Про заходи реагування щодо захисту прав та інтересів побутових споживачів природного газу та...

Шановні жителі громади! Дорогі земляки!

Щиросердно вітаю Вас із великим національним святом – Днем Соборності України!

Більше сторіччя минуло від визначної події 1919 року – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Створення єдиної соборної Української держави стало знаковим для нашого народу, який віками мріяв об'єднатися, щоб жити у власній вільній неподільній країні, розбудовувати і зміцнювати її, примножувати її блага та духовні багатства.

На жаль, через зовнішню агресію українці не змогли зберегти свою державу на початку ХХ століття і вже нині, на початку ХХІ, змушені зі зброєю в руках відстоювати її цілісність і незалежність. Історичний досвід нам вкотре нагадує, що наша сила в єдності, у соборності наших дій і помислів. Переконаний, що в наших силах не лише зберегти Україну та відновити її кордони, а й зробити її економічно і духовно багатою, якою пишатимуться наші нащадки.

З нагоди Дня Соборності зичу Вам здоров'я, добробуту, злагоди, миру і непохитної віри у гідне майбутнє нашої держави та нашого краю.

                                                                             З повагою, голова Комишанської сільської ради        Сергій ПАВЛЕНКО

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Урядом 09.12.2020р. було прийнято постанову Кабінету Міністрів України №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яка набрала чинності з 12.12.2020.

Разом з тим, з метою забезпечення підтримки застрахованих осіб та суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок дії карантину встановленого Постановою, Верховною Радою України прийнято за ініціативи Президента України В.ЗЕЛЕНСЬКОГО та з урахуванням пропозицій Уряду низку законів України, які президент підписав 07.12.2020 року, а саме:

Детальніше: Про підтримку суб’єктів господарювання в умовах карантину

На виконання пункту першого доручення Прем’єр-міністра України за результатами наради від 11.01.2021 Комишанська сільська рада інформує побутових споживачів природного газу щодо цін на природний газ та тарифів на послуги з його розподілу.

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.10.2019 № 2080 затверджено зміни до Кодексу газорозподільних систем та до Типового договору розподілу природного газу, що стосуються споживачів природного газу.

Детальніше: Інформація для побутових споживачів природного газу

З інформацією про програми підтримки бізнесу, зокрема, бюджетні, банківські та донорські, можно ознайомитися на Порталі для підприємців, створеному Мінекономіки спільно з Офісом розвитку МСП при Мінекономіки, за посиланням: https\\sme.gov.ua|support_programs|.

 

 
 

42721, Сумська область, Охтирський район, с.Комиші, вул.Київська,1      тел.: +38-05446-7-92-17          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА