Участь у змаганнях взяли 8 команд учнів 8-11 класів закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти області

Учасників змагань привітала директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА. За її словами, визначальними для розбудови наукового та інноваційного потенціалу Сумської області є професії, що вимагають володіння складними технічними навичками. Тому дуже важливим є забезпечення розвитку напрямів SТЕМ-освіти в навчальних закладах Сумщини.

Голова журі конкурсу Олексій ДРОЗДЕНКО зазначив, що найскладніше для учасників змагань – перша траса, що передбачає заїзд роботизованих машин на смузі, яка подібна до міського трафіку.

Серед учасників вперше у цьому році в змаганнях бере участь команда «Вірус» новоствореної Комишанської ОТГ Охтирського району. За словами керівника команди Сергія КУЛІНІЧА, участь у цих змаганнях – це перш за все отримання досвіду, нових знань та апробація своїх сил. Його вихованець Євгеній ВЕРБИЦЬКИЙ говорив, що найважчим було програмування самої моделі. «Цікавість відіграла свою роль, і я разом зі своїм керівником впорався з цим всього за два тижні».

Журі конкурсу оцінюватиме учасників у 4 категоріях. Перша траса – найскладніша і передбачає подолання смуги зі світлофорами, пішохідними переходами, перехрестями. Друга смуга вимагає максимального відточення автівки на зчеплення з трасою, швидкість, а також від самих учасників змагань – застосування знань фізики та перепрограмування. Головне на цій трасі – швидкість, тобто хто швидше, той кращий. Третій етап – тестування учасників на знання правил дорожнього руху. І остання категорія – відповідність автівок до реальних автомобілів.

Такі змагання розвивають прагнення до створення чогось власного. Тут юні винахідники реалізують свої мрії, розуміючи мету, вони вивчають механізми, методи, предмети, за допомогою яких можна втілити свої задуми в життя.

Переможці обласних змагань окрім заохочувальних призів отримають можливість представляти Сумщину на фінальному етапі змагань «Роботрафік-2020», що відбудеться 20 лютого у м. Києві.