Антибіотикорезистентність — результат неправильного вживання протимікробних препаратів (антибіотиків).

Антибіотики використовують для лікування від бактеріальних інфекційних захворювань, коли патогенні мікроби розмножуються в організмі та провокують запальну реакцію. Інфекції, зумовлені стійкими до антибіотиків бактеріями, лікувати значно важче, а інколи — взагалі неможливо.

Ніхто не може уникнути зараження патогенними мікроорганізмами, зокрема резистентними. Однак деякі люди мають більший ризик. Запитайте лікаря про ваш ризик інфікування, особливо якщо ви не вакциновані або маєте ослаблену імунну систему. Дезінфікуйте подряпини та рани, а також контролюйте хронічні захворювання, якщо вони у вас є.

Визначити потребу в лікуванні антибіотиками може лише лікар.

У жодному разі не лікуйте антибіотиками вірусні захворювання! Аналіз крові допоможе визначити, чи є недуга бактеріальною та чи потребує лікування протимікробними препаратами.

Центр громадського здоров’я України попереджає про небезпеку самолікування антибіотиками та закликає відповідально ставитися до прийому таких ліків.

 

 

 
 

42721, Сумська область, Охтирський район, с.Комиші, вул.Київська,1      тел.: +38-05446-7-92-17          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА