15 лютого українці  відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.   Пам'ятну дату було встановлено згідно з указом (№180/2004 від 11 лютого 2004 року) президента України Леоніда Кучми, і вона є щорічною.  Її обрали не випадково. Саме цього дня відзначали річницю завершення виведення радянських військ із Афганістану.

Прийнято вважати Другу світову війну найкровопролитнішою у новітній історії світу. Але після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь ще  у 24 локальних  війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони також виконували, так званий, "інтернаціональний" обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих" точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тис. військовослужбовців.

Цього пам'ятного дня ми низько схиляємо голови перед солдатами і офіцерами, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших  «гарячих» точках планети.

Ми вдячні Вам за мужність і патріотизм, доблесть і героїзм, стійкість і витримку.