Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ «Укрпошта».

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

• люди з інвалідністю 1 групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Підсумовуючи вищезазначене, сервісний центр Пенсійного фонду України звертається до отримувачів пенсій та грошової допомоги у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, які не належать до вищезгаданих пільгових категорій, з проханням подумати про вибір уповноваженого банку та відкрити рахунок для отримання пенсії вже сьогодні. Для переведення виплати з АТ «Укрпошта» на обраний Вами банк до органу Пенсійного фонду України необхідно подати відповідну заяву з реквізитами відкритого рахунку, отриманого в банківській установі.

У разі, якщо пенсіонер не належить до пільгових категорій, з 1 вересня 2021 року виплати таким отримувачам пенсій та допомог будуть автоматично переведені на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано.

Ще раз наголошуємо на необхідності визначитися з обранням уповноваженого банку для отримання пенсії з 1 вересня поточного року! З усіх питань прохання звертатися за телефоном «гарячої» лінії та не відвідувати установу Пенсійного фонду без нагальної потреби. Номер «гарячої» лінії сервісного центру Пенсійного фонду України Охтирки 099 755 39 66.