Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

          Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ «Укрпошта».

 

          За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

  • люди з інвалідністю 1 групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

          Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

          Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій.

 

          У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

          Підсумовуючи вищезазначене, сервісний центр Пенсійного фонду України звертається до отримувачів пенсій та грошової допомоги у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, які не належать до вищезгаданих пільгових категорій, з проханням подумати про вибір уповноваженого банку та відкрити рахунок для отримання пенсії вже сьогодні. Для переведення виплати з АТ «Укрпошта» на обраний Вами банк до органу Пенсійного фонду України необхідно подати відповідну заяву з реквізитами відкритого рахунку, отриманого в банківській установі.

           У разі, якщо пенсіонер не належить до пільгових категорій, з 1 вересня 2021 року виплати таким отримувачам пенсій та допомог будуть автоматично переведені на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано.

          Ще раз наголошуємо на необхідності визначитися з обранням уповноваженого банку для отримання пенсії з 1 вересня поточного року! З усіх питань прохання звертатися за телефоном «гарячої» лінії та не відвідувати установу Пенсійного фонду без нагальної потреби. Номер «гарячої» лінії сервісного центру Пенсійного фонду України Охтирки 099 755 39 66. 

         

 

 
 

42721, Сумська область, Охтирський район, с.Комиші, вул.Київська,1      тел.: +38-05446-7-92-17          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Президент України

Уряд

Верховна Рада України

Сумська обласна рада

Сумська ОДА

Охтирська РДА